Alikarduxos's Blog

Bêjenasîya zimanê Kurdî

1999’da belirlenen imha planı, kemalist çözüm uygulanıyor

Bugün olanlar, 1999da  belirlenen bir politikanın uygulanmasıdır.

Yani İstanbul’a bombayı koyanlar bu bombayı koymadan, bombayı koyduktan sonra nelerin yapılacağını  önceden tek-tek ve bütün detayı ile belirlemişlerdi.

Çünkü  gerilla bitmiş, Kürd sorununun bitmesi için de HDP ye saldırı ve HDP’nin tabanının sindirilip terörle konuşamaz ve Kürdlüğünü inkar eder duruma getirilmesi gerekliydi. Bu davadan vazgeç herşey bitti  diye onlara devlet terörü dayatılacaktı. Devlet 16 sene boyunca sabırla, ikiyüzlüce, sinsice yalan dolan üçkağıtçılıkla, step çakalı rolünde  inanmadığı ama inanıyor rolü içinde bir plan uygulamıştı.

Yani 16 yıllık  Kürd sorununa devletin  uyguladığı «çözüm adımlarından» biriydi.

 Aslında bu politaka, 1999’da, Öcalan esir edildikten sonra hazırlanan bir projedir. DOĞU ve GÜNEYDOĞU ANADOLU EYLEM PLANI diye gazetelerde de çıktı. (bu planın ismini çok duyduk ama üstünde hiçbir tartışma olmadı. Birileri istemiyorlarsa  o konu tartışılmaz anlamına gelir. 2000 yılında Yunanca yayınladığım dergide bahsettim ve bu planın «kemalist çözüm  eylem planı» olduğunu yazdım)

Tabi Kemalist çözüm için ilk adım  gerillanın tasfiyesine kadar “kardeşlik, çözüm” vs demek olacaktı. inandırıcı olsun diye de kürdce konuşma,  yazma, Kürdce  TV  ye izin verilerekti. Bu yüzden  «sınırlı ve kontrollü bir kürdce” serbestliği yaşattılar bize. Sınırlı ve kontrollü serbestlik yavaş yavaş devlet terörü altında  türkleşme, türk bayrağı  asma, “eğer asmazsan başım belaya girer, ailem tehlikeye girer, baksana  Öcalan’ı ve Demirtaş’ı hapse atabiliyorlarsa bizi haliyle hapiste çürütürler” vs. psikolojisi ile “kürdcenin sadece aile içine sınırlandırılmasına” sıra geliyor. Bugüne kadar HDP’yi öne çıkaran devlet (görüşmeleri vs unutmayınız!) bu kez işbirlikçi, güvenilir bir işbirlikçisi burkayı öne çıkaracak. Unutmayın! Burkay, PKK ve HDP tabanına devletin yapacağı tüm baskıları bir MHP’li kadar destekler. Sevinir. Burkay devlete işgalciye düşman değildir. Onunla diyalog da yapar işbirliği de. Onun düşmanı rakip gördüğü partidir. Kensisini siyasi arenadan silen partiye karşı kini onu  devletle işbirliğine yöneltti. eski komünistler böyledir.

Yani 6 milyonluk yurtsever tabanı buğün devlet imha etse İçoğlan Burkay çok rahat eder ve o zaman,  rahat bir uyku uyur. Bu köpek, Türkiye’ye dönüp siyaset yaptığı anda vurulmalıydı.

Devlet eski komünist ve Stalinist partilerin bu yapısını bildiğinden dolayı aslında bir nevi PKK’nin silahsızlanmasını hızlandırmak için onu getirtti.

İçoğlan Burkay’ın  «Tahir Elçi’yi devlet katletmedi» demesinden sonra şimdi de Hasan Dere aynı şeyi söylüyor. Hepsinin hedefi aslında HDP tabanı.

hasan-dere-4

Hasan Dere’nin buradaki anlatımı, tam bir üçkağıtçı siyasetçinin puştluğudur. «Orada PKKliler de vardı» ne bileyim ben» demiş.

Bilmiyorsan bilmediğiğn boku yeme Hasan Dere!.

«Öyleyse onlar da olabilir» demiş.. Bu sözün normal  mantıklı bir insan tarafından söylenmeyeceği ortada. Bu kadar kin niye?. bu kadar yalan niye?

Bunlar Devletin  PKK ve HDP tabanına yönelmesini istiyorlar. bu yüzden de devletin tezlerine sarılıyorlar.

Hasan Dere iyiki İstanbul’da maça gidenler arasında PKK’lilerde vardı, maçtan çıkanlardan muhakkak birkaç kişi PKK taraftarıdır bu yüzden de bombayı onlar da koymuş olabilir demediğine şaşıyorum.

 Bu konu «onlar da yapmış olabilir bunlar da» demekle olmaz.

 Bu en sonunda Suriyede Kürdler de vardı IŞİDliler de ikisi de yapmış olabilir ben ne  birinden ne de diğerinden yanayım, benim siyasi hedeflerime ikisini de suçlamak daha iyi  ve daha mantıklı geliyor demekle eştir.

Logosuna da sahtekar itler gibi Said Çürükkaya’yı asmış.

Politka ile uğraşan kişi, işgal altında olan bir ulusun kutsal bir davasına bir hizmet vermek isteyen kişi bir iddiada bulunursa onu ispat eder. ardından «ben ne bileyim!» demez.

Kürd siyasetçiler buna tavır almalıdır.

 

Ali Karduxos, 16 Aralık 2016-Atina

Advertisements

Δεκέμβριος 16, 2016 - Posted by | 1, YORUM / ŞİROVE

Δεν υπάρχουν σχόλια.

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Google photo

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Σύνδεση με %s

Αρέσει σε %d bloggers: