Alikarduxos's Blog

Bêjenasîya zimanê Kurdî

Ali Karduxos’un 14 Mart 2016 tarihli yazıları

Kürdler başsız olduğu için günübirlik hareket ediyorlar.

TC ise stratejik hareket ediyor.

Kürd gerillasının imha edilip ardından Kürdistandaki şehir ve kasabaların yerle bir edilmesi Planı 1999’da Öcalan ele geçirildikten sonra yapılmıştı.

1999 Türk basınına göre bu planın adı: DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU EYLEM PLANI idi. Ecevit döneminde yapılmıştı.
Bu planın bir yıllık, 5 yıllık, 10 yıllık , 15 yıllık ve 20 yıllık hedefleri vardı..
Yani 2019’a kadar bazı hedefler belirlemişti. (Bu plandan 1999 ve 2000 yılında yayınladığım Yunanca dergide bahsetmiştim). TC bu plana göre hareket etmektedir. Planı hiç değişmemiştir. Bu planın uygulanmasında TCnin taktik sözleri BARIŞ, KARDEŞLİK ve AÇILIM, Kürdleere ilkokullar açmadan varlıklarının kabul edilir gibi görünmesi taktikleri idi. Yani bir imha ve jenosid planı idi.
Her zaman yazdım: İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ DÖNEM 1030-1938 YILLARININ BİR TEKRARIDIR VE İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ DÖNEM BİR JENOSİD VE İMHA DÖNEMİDİR diye, sürekli vurguladım..

Bildiğiniz gibi 2019 M. Kemal’in Samsun’a çıkıp Pontus katlimını başlattığı ve Anadolu’yu türkleştirmeye başlamasının yüzüncü yıldönümüdür.
Türkleştirme Pontus katliamı ile başlamıştı.

İşte bu yani tarihte, yani 2019’da, Hasan Cemal Anıtkabre gidip «Atam yüzüncü yılda huzuruna geldim. Dedem Ermenileri bitirdi ben de Kürdleri» diyecektir.

Hasan Cemal’i anlamayan bir KCKden de uzak durun.
KCK bu planı anlamadı.
Çünkü kendi iradesi ile değil Hasan Cemal’in elinde esir olan bir lidere söylettirilenlere inandı.

******
Bu plana alet olmak demek:
İşgalci Düşmanın savaşmamızı istediği bir dönemde savaşıyorum demektir.

Halbuki; Gerilla savaşı demek, düşmanın savaşmamızı istediği bir dönemde savaştan kaçınıp toparlanmak ve hazırlık yapmak; aksine düşmanın istemediği ve halkın da desteklediği bir sırada ise savaşmaktır.

Bese Xozat nedir? Hakan Fidan’ın Öcalan’a dayatması ile o hiç anlamadığı mevkiye getirilmiş biridir.. Bir gerilla komutanı siyasi olmak kültürlü olmak zorundadır. Bese Xozat ise tam devletin istediği türde ikel Allahın cahilidir

Bir kongre olsa herkesin istediğini söyleme özgürlüğü olsa kim Bese Xozat’ı o mevkiye atar ki?. TC devletinin komutanları bir karar alacaklarında ilgili konulardaki uzmanları çağırır tartışırlar. Ama bugün Kandilde tıp konusunda bir tartışma olsa bir doktorun dedikleri değil Bese Xozat’ın dedikleri öne çıkarılır.

TC uzun vadeli planı bu süre içerisinde Öcalanı kullanarak Kürdleri istediği yöne sevkedebildi. Kongre yapmayan, açık açık tartışamayan bir parti ya faşist bir partidir veya düşman denetimindedir.

Bizim ileri olmamız gereken tek tarafımız; partimizin demokratik bir parti olması, katılımların ise gönüllü olması üstünlüüine dayanmalıydı . Şu anda Kuzey Kore Komünist partisi bile KCKden daha demokrattır. Onları hiç değilse düşmanları idare etmiyorlar.

Halbuki Hakan Fidan’ın maskeli memurları halka çok kötü davranmaktadır.. Dün Nusaybinlilerle konuştum.. İnanmayan sorsun!

Ali Karduxos, 14 Mart 2016-Atina

****************************************

Advertisements

Μαρτίου 14, 2017 - Posted by | 1, Eski yazilar/Nivîsarên kevn

Δεν υπάρχουν σχόλια.

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Google photo

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Σύνδεση με %s

Αρέσει σε %d bloggers: