Alikarduxos's Blog

Bêjenasîya zimanê Kurdî

Kürd Yurtseveri, işgalci, katliamcı ve pogromcu devlete HAYIR diyebilmelidir

KONU İLE İLGİLİ BİR TARTIŞMA:

 Julien Sorel şunları yazmış:

 Baxçeli: Güçlü bir türkiye için ben da varım! Barzani gardeşim sen da var mısın?

Barzani: Meşazını aldım baxçeli, güçlü bir türkiye için ben da varım. Kılışdaroğlu gardeşim sen da var mısın?

Kılışdaroğlu: çağrını aldım barzani, layik bir türkiye için anayasaya aykırı ama evet ben de varım!! psst şşştt kimseye söylemeyin kurban olim herkes beni hayırcı biliyor.

 

Ali Kardouchos

Ali Kardouchos Barzani’yi katmanın sebebi ne? sen Kuzeyi kurtardın da Barzani mi sana engel oldu? Kuzeydeki bir Kürdün Güney Kürdistanı desteklemekten başka her tavrı yanlıştır. aile içi kavgadır. kardeş kavgasıdır ve dolayısıyle ulusal bir düşünceye sahip olmamadır.

Ali Kardouchos
Ali Kardouchos Çok sahtekarca ve kalleşçe bir yazı. Mesela julien birisi sana «pışşt herkez seni mhpli bilir diye yazsaydı» ve bunu ispatlayamazsaydı ne derdin?. Şimdi ispatlamak zorundasın. (üç tane serserinin çıkıp devlete ajanlık yapıp EVET demesinden dolayı kalkıp hemen Barzani’ye çatmak siyasi sahtekarlıktır. sen de yanına 5 kişi alıp «KDP Kuzey insiyatifi» deyip HAYIR diyebilirsin. Barzani gelip kimseye «sen neden bunu dedin, sen neden şunu dedin?» demez. Her fırsat bulduğunuzda Bağımsızlık eşiğindeki Güneye saldırmayın! . Bu davaya zarar verir. Size dümeyen bir tavırdır. Barzani’ye havlamak suçtur.
Ali Kardouchos Bu yazıda Bahçeli ile Barzani bir edilmişse bu soytarılıktır. siyasi bir yazı değildir kimden öğrendiysen onun peşini bırak.

Ali Kardouchos
Ali Kardouchos İki üç devlet köpeğğinin tavrını da Barzaniye ve KDPye mal etme.

Ali Kardouchos
Ali Kardouchos Siyaset dedikodu değildir. Yazdıklarını ispatla bakalım!

Julien Sorel
Julien Sorel KDP Birlik İnsiyatifi adıyla »evet» çağrısı yapılıyorsa bu elbette ki Barzani’yi bağlar. Ondan bağımsız bir siyasi oluşum değil, öyleyse de bunu yalanlaması lazım.

Birisi çıkıp bana mhp li diyebilir, beni ilgilendirmez. Ancak kendini komik duruma düşürmüş olur.

Hem yazılarınızda siz de »boykot’un gizli evet olduğunu ileri sürüyorsunuz. Pekala kanıtınız var mı sizin? Kalplerini mi okudunuz da bu kanıya vardınız madem. Mahkeme iddianamesi yazmıyoruz ki siyasi olayları kendi bakış açımızla yorumluyoruz bunu siz de yapıyorsunuz. Siz yapınca siyasi sahtekarlık olmuyor da ben yapınca mı siyasi sahtekarlık oluyor? Siyasi durumları yorumlamak yalnızca size mi bahşedilmiş?

Ali Kardouchos
Ali Kardouchos Bunlar da kendilerini komik değil HAİN durumuna düşürdüler.

Ali Kardouchos
Ali Kardouchos Bir adama sen fil’sin deyip sonra da hadi gel bana FİL olmadığını ispatla demek siyaset değildir. yapılan budur.

Julien Sorel
Julien Sorel alperen ocaklarının açıklamasından söz etmiyoruz, kdp birlik inisiyatifinden söz ediyoruz. bunun barzaniyle ilişkisi yoktur demem ben. madem kdp ile bir bağı olan oluşumdur kdp yi de barzaniyi de ilgilendiren bir açıklamadır. bu benim görüşümdür, size göre başka türlü yorumlanabilir ancak sahtekarlık demeye hakkınız yok.
Ali Kardouchos
Ali KardouchosİŞTE BANA SORDUĞUN SOUNUN İSPATI: Boykot demek iki kez ve en sinsi en kalleş EVET’tir. İspatı: Boykotu yapanlar Kürdlerdir. Ben bugüne Türklerden BOYKOT diyeni duymadım. Kürdlerin ise ülkeleri işgal altındadır ve bir katliam uygulanmaktadır. Geçen seneyi unutacak kadar beyğinsiz değilsek bir katliam birpogrom yapıldı. yarım milyon insan evinden köyünden sürüldü. Karayılana göre 8000 kişi katledildi. Öyleyse bir pogrom bir jenosid uygulanmaktadır. Yani Kürdlerin hükümete hem askeri operasyonlar katliam yapıp Kürd köylerini yerle bir ettiği için hem de işgal hükümeti olduğu için HAYIR demesi gerekir. Kürdlerin Kuzeyde Erdoğana HAYIR dememeleri Güneydekilerin SADDAM’A HAYIR DEMEMELERİNE benzer.(örnek bir karşılaştırma ve benzetmedir) Bu durumda hayır demesi gerekenler boykot yapıyorsa; bu durumda hayır oyları azalıyor demektir. Aksine EVET OYLARI DA GEOMETRİK BİR ARTIŞ GÖSTERİYOR demektir. Şimdi bu dediklerimi rakamlarla açıklayayım: Farzedelim ki; 100 kişi oy kullanıyor ve bu yüz kişiden 49’si EVET diyor , geriye kalan 51 kişi de HAYIR diyor.. Bu durumda kazanan %51 ile HAYIR olur. Şimdi boykot meselesini katarak hesabımızı yeniden yapalım. BİRİNCİ ÖRNEK: HAYIR diyenlerden sadece bir kişinin boykot yaptığını farzedelim. Bu durumda evet oylarında hiç bir artış olmadığı halde EVETler %51 ile kazanır. İKİNCİ ÖRNEK:Şimdi de 10 kişinin boykot yaptığını düşünelim…evetlerin sayısında hiçbir artış olmadığı halde %60’ın üzerinde bir farkla kazanır. BU kadar basit bir hesabı bir ayda anlamadan Barzani’ye çatman seviyesizliğini gösterir. Ve sana sonuç olarak şunu söyleyeyim. EVET diyenlerin evet demelerinin sebebi neyse, BOYKOT diyenlerin de boykot yapmasının sebebi aynıdır. Her ikisi de Devletin HDP tabanına yönelmesini desteklediği için bu tavrı alıyorlar. Yanlış bile olsa kendi ulusunun, kendi halkının işgalci devlet tarafından katledilmesine evet demek veya boykot diyerek dolaysız desteklemek suçtur.. İşte ispatı. Bu yazdıklarıma bir itirazın var mı?
Julien Sorel
Julien Sorelİspatınız yetersiz. Hatta yetersizliğin ötesinde, matematiksel olarak hatalı. Çünkü siz, boykotu sadece hayır seçeneği üzerinden olasılıklandırıyorsunuz. Boykot evet ve hayır seçenekleri dışında bir olasılık olduğu için üçlü bir olasılık değerlendirmesi yapmak gerekir ki bu durumda boykot, yani oy kullanmamak matematiksel olarak önde olan tercihin lehinedir. Yani şöyleki: Eğer hayır öndeyse hayırın lehine, evet öndeyse evetin lehinedir. Sizin hatanız boykotçuların oy kullanırsa mutlak surette hayır dememesi gerektiği ve öyle gerekiyor öyle diyeceği üzerinden bir hatalı hesap. Bu durumda şayet anketlerde olduğu gibi hayır öndeyse, boykotçular matemetiksel olarak hayıra yakındır. Sizin ispatınız matemetiksel değil niyet okuma üzerindendir ve niyet okuma ispat değidir. İtirazım budur.

Seviye konusuna gelecek olursak, kitlelere mal olmuş kimselere çatmak seviye meselesinden ziyade ifade özgürlüğü meselesidir. Söylediklerini ya da söylemediklerini alayla ya da ciddiyetle ve ya mübalağa ile eleştirebilmeliyiz. Hatta ifade özgürlüğü bu noktada çok daha da ilerisi demektir ancak henüz o merhalede değiliz. Yani bir siyasi lidere yönelik eleştiriler seviyesizlikle itham edilmez, edilemez. Bu ancak karşıt bir görüşün ifade edilişinden rahatsız olmanın tezahürüdür.

Ancak bizzat muhatap olduğunuz, duvarında yazdığınız bir kişiye sahtekar, seviyesiz, yorumuna da »kalleşçe» yakıştırmaları yaptınız. Burda olmayan birileri hakkında da HAİN dediniz. Bu konuda ise başka diyeceğim yoktur.

 
Ali Kardouchos
Ali Kardouchos Bana türklerden boykot diyen birini göster. bir hareket bir parti göster. Cevap vemek için de cevap verme. düşün! Sadece bir kelime ile «Yetersiz» demek de demagojidir. Sen aynı rakamları yaz ve kendine göre yorumla bakalım, nasıl yorumlayacaksın?. bazı adamlar vardır ispatlar gözüne sokarsın ama itiraz etme hastalığı vardır. Bu yüzden de kabul etmezler. Böyle bir ruh hastası olduğunu bilseydim hiç cevap bile yazmazdım.
Julien Sorel
Julien Sorel sahtekar, kalleş, seviyesiz üzerine bir de ruh hastası oldum, tam teşhis de koysaydınız bari. Neyse sağlık olsun 🙂 ispatın ne olduğunu bildiğinizi sanmıyorum, yordama ve şüpheyle karıştırıyorsunuz bence. Ayrıca, sandığa gitmeyen bir çok türk de var her zaman, olacak da ve hatta sandığa evet için giden kürtler de var. neyse artık önemli değil zaten bu tartışma da sağlıklı değil. Sanırım bendeki ruh hastalığından kaynaklı. Hoşça kalın.
Ali Kardouchos
Ali Kardouchosyadığım ve verdiğim rakamların yanlışlıklarını ispatlayamıyorsan hayatında bir kez dürüst ve olgun ol. Özür dilerim bunu düşünememiştim demesini öğren ki seni adam yerine koyalım.
Ali Kardouchos
Ali KardouchosJulien Sorel sandığa gitmeyen her seçimde olur. karşındaki sosyoloji okumuş biridir. bana anlatma bu güzel dini.. Ben san boykot diyen bir parti var mı, diye soruyorum. ve bunu sormamın nedeni de «Kürdistanda Boykot diyenlerin hepsinin HAYIR demesi gerekenler olduğudur» bu kadar basit.
Julien Sorel
Julien SorelBakın, ben de diyorum ki siz boykot kararı alan kimseleri sandığa giderse »hayır» diyecek kimseler olarak görerek niyet okumuş oluyorsunuz, boykot kararı alanlar şayet sandığa giderse evet de diyebilir. İşte bu yüzden buna yorum dedim, maksadım da sadece sizin de yorumlar yaptığınıza vurgu yapmaktı. Ama siz yorumlarınızı kanun hükmünde görüyorsunuz.
Ali Kardouchos
Ali KardouchosBunu yapana HAYIR diyemiyor Ama BOYKOT yaparak destek oluyorlarsa bu pogrom ve katliama destektir. Hesabını verebilecek herkes boykot da yapabilir, evet de3 diyebilir. Ama bugün boykot ve evet diyenlerin çocuklarının bile bir suç altında bırakıldığı tarih bilinci ile ancak kavranılabilinir. Bu resimdeki katastrofu yapana HAYIR diyemiyorsanız lanet olsun! evinizde oturun,rahat bırakın bu halk de kendi yolunu bulsun

Φωτογραφία του Ali Kardouchos.
Ali Kardouchos
Ali KardouchosSen bir kürdün kendi işgalcisine EVET demesi gerektiği ihtimalini söylüyorsun. İşgalciye evet işbirlikçiliktir. Boykot ise; hayır demesi gerekenlerin sinsi bir eveti seçmesi ve sinsi bir evet’tir.
Julien Sorel
Julien SorelGerektiğini söylemiyorum. Gerçek şu ki; malesef ama malesef evet diyen, diyecek olan kürtlerin sayısı da azımsanacak gibi değil demek istiyorum. Hoşuma gitse de gitmese bunu kendi gözlerimle görüyorum.
Ali Kardouchos
Ali KardouchosBirileri IŞİD kafalıysa ve EVET diyorsa bu da devletin üç nesil cahil ve ilkel bıraktırma politkasının sonucudur. Ama boykot diyenler sözde keskinlik yapanlar, teorisyenlik yapanlar. Ulusal örgüt kuruyoruz diyenler.. kendi ülkesinin yerle bir eden bir Hitlere hayır diyemiyorlar. Avrupa bu hükümetin bakanlarını sınır dışı ediyor. Kendi ülkesi de aynı hükümetin işgali altında ve bir yıl önce korkunç bir pogrom oldu 500 bin kişi evinden kovuldu. evleri başlarına yıkıldı yine de ve hala da HAYIR diyemiyorlar.. Evetlerin kazanmasına destek oluyorlar. Bence hesabını verdiklerinde bunlara acınmaması gerek. Bilmiyordum. bilmeden yaptım özür dilerim diyen affedilmemlidir. Bilmiyorsan otur evinde.
Ali Kardouchos
Ali Kardouchos Sonuç: KDP şimdi çıkıp da «-Biz EVET’i destekliyoruz» dese senden önce beni karşısında bulur. Bunu dün de sayfamda belirttim. Benim karşı çıktığım her fırsat bulunduğunda veya her bahanede Güneydeki kardeşlerimizin karalanmasının devlet propagandasının etkisi olduğunu savunmamdır. TCnin Ortadoğu’ya müdahalesi de, Batı ile kavgası da, ABD ile çelkişkisi de Güneyin devlet kurmasını engelleme amaçlıdır. tek sebep budur. (klavye hatasını düzelterek yazdım.Bazı harfler çıkmamıştı. özür dilerim)

Ali Kardouchos
Ali KardouchosBarzani’nin bağımsız ve güçlü bir Kürdistan yaratmak için çalıştığına emin ol! Ama devlet kurmak öyle kolay olsaydı bugün onlarca arap ülkesinin desteklediği Filistin devlet olurdu. Bir de hep karşı olduğunuz hep düşman olduğunuz Barzani’nin neden iki senede devlet kuramadığından bahsediyorsunuz. Biz de Kuzeyde bağımsızlığı savunduk değil mi? Bu iş bir-iki yıllık bir iş olsaydı çoktan devlet kurmuştuk. Değil mi? Ama bak 1978’den beri 40 yıl geçti .. 40 yılda devlet kuramayanları niye eleştirmiyorsunuz? Bırakın devlet kurmayı, MHP gibi dünyanın neresinde oldursa olsun Kürd devletinden bahsedenlere düşmanlık neden?
TARİH 14 Mart 2017
Advertisements

Μαρτίου 14, 2017 - Posted by | 1, YORUM / ŞİROVE

Δεν υπάρχουν σχόλια.

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Google photo

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Σύνδεση με %s

Αρέσει σε %d bloggers: