Alikarduxos's Blog

Bêjenasîya zimanê Kurdî

bu referandum içimizdeki ihanetçi ve apolitiklerin de teşhiri olacaktır.

Bir yıl sonra bunlar bilmedik,  biz şunu demek istmeiştik  diyecekler.

Herkes  yaptığının hesabını vermeli.

İşgalci devletin  pogromcu  hükümetinden yana  tavır alıp  JENOSİDCİ ittihatçı, kemaliste  tam yetki veren her kürd suçludur.

***

 

EVET diyenleri ve BOYKOT diyenleri not ediniz! Çünkü bir yıl sonra sakılanıp bugünkü keskinliklerini inkar edecekler.. Her hain korkak olur.

Bunların hedefi HDP tabanıdır. TC işgalci devleti değildir.

Bir vendetta yani PKK den bir intikam alma peşindeler.

HDP tabanı Kürde nüfusudur. Bugün Kandilin  ihaneti sonucu yanlış yerdedir. Ama yarın  bu  yanlışı düzeltmeyi hedeflemeliyiz. Yoksa işgalcinin  imha ve pogromö planına  oynamak  İHANETTİR. Yaptırımı  gerektirir.

****

20 Mart 2017 de yazdıklarım

Hazırladığı POGROM PLANIN uygulamak için referandumla tam yetki isteyen Erdoğan, EVET çıkarsa kendisini tam yetkili olarak görecektir.

MHP, AKP ve HÜDA-PAR «evet» diyerek bu plana destek verecek.;
Bazıları da «boykot» yaparak bu plana tam destek veriyor.

Sonuçta kazanacak olan ya evet ya da hayır olacaktır.

Diğer alternatifler bu ikisinden birine hizmet eder.

Hayır demesi gereken kürdlere:
-Hayır demeyin,boykot yapın, oy vermeyin! diyenler en sinsi evetçilerdir.

Ali Karduxos,20 Mart 2017-Atina

Σχόλια
Ali Kardouchos
Ali Kardouchos POGROM PLANINI UYGULAMAK İÇİN TAM YETKİ İSTEYEN ERDOĞANA ,AKP VE MHP «evet» DİYEREK DESTEK VEREREK
Ali Kardouchos
 Referandumda BOYKOT demek, EVET demek

Kürd ulusuna karşı hazırlanan jenosid ve pogromlara suç ortağı olmak demektir.

Ali Karduxos, 20 Mart 2017-Atina

Ali Kardouchos Erdoğan zaten başta yani başta kalsdın ve pogrom planını başlatmışken biritisin demek Boykot ve Evet dir.

Ali Kardouchos
Ali Kardouchos Bana EVET kazanırsa ne olacağını yani hükümetin hangi planını uygulayacağını söyle!. Bu kadar yetkiyi kimi ezmek için istiyor.

Ali Kardouchos
Ali Kardouchos Avrupaya yetkiyi veren 80 milyondur içinde Kürdler de var diyecek. Hatta eski solcular bile bana hayır demediler. Boykot dediler diyecek. Bu durumda istediğimi yaparım diyecek. Avrupa da kendi içi sorunları ve terörizm ve ekonomik sorunları ile boğuşacağından TCnin eli kolu serbest kalacak.

Ali Kardouchos
Ali Kardouchos BOYKOT VE EVET DİYENLERİN PEŞMERGEYİ ÖVMESİ VE kÜRD BAYRAĞINI VEYA kdp’Yİ KENDİLERİNE KALKAN YAPMALARI DEVLET SAHTEKARLIĞIDIR. KUZEYDEKİ KÜRDLERİ DAHA FAZLA GÜNEYE , PEŞMERGEYE VE KÜRD BAYRAĞINA DÜŞMAN ETME HEDEFLENMEKTEDİR. tc’NİN EVET ÇIKTIKTAN SONRAKİ İLK GİRİŞİMLERİ BÖLGE-BÖLGE POGROM GİRİŞİMİ OLACAKTIR. BU DURUMDA kÜRDLERİN İLK ADIM OLARAK HAİNLERE YÖNELMESİ GEREKECEKTİR. DİLERİM YANLIŞ ÇIKARIM..AMA NE DEDİĞİMİ İYİ BİLİYORUM. SÖYLEDİKLERİMİ KOPİLEYİN DİYORUM. SİZ DE AYNISINI SÖYLEYİN!. İLERİDE YA BİZ ŞUNU DEMEK İSTEMEDİK DE BUNU DEMEK İSTEDİK DEMEYESİNİZ.!

Ali Karduxos

DİKKAT!! Bu yazı 22 Temmuz 2013 tarihinde yazılmıştır..

22 Ιουλίου 2013 •
ROJAVA..DAKİ
KÜRD PARTİLERİ, POLİTİKALARINI GÜNEY KÜRDİSTAN POLİTİKASINA UYUMLU HALE GETİRMELİ BU TEHLİKELİ DÖNEMDE HERHAMGİ BİR İŞGALCİ DEVLETİN POLİTİKASINA UYUM GÖSTERECEK POLİTİKALARDAN KAÇINMALIDIRLAR. ÖZELLİKLE TC’NİN POLİTİKASI BUDUR. TC, ROJAVA’YI DA ANTIOCHIA’ YI 1938’DE YUTTUĞU GİBİ YUTMANIN HESAPLARINI YAPIYOR. MİSAK-I MİLLİDEN BAHSETMESİNİN SEBEBİ BUDUR. BU PLAN AYNI ZAMANDA İLERİDE GÜNEY KÜRDİSTANIN VARLIĞINA DA SON VERME PLANIDIR..
KÜRDLER ROJAVA’DA TC’NİN PLANLARINA ALET OLMAMALI. ÖCALAN’IN ROJAVA İÇİN SÖYLEYECEKLERİNİ GÜNEY KÜRDİSTAN POLİTİKASINA UYMAYAN TÜM BÖLÜMLERİN DİCLE NEHRİNİN AZGIN SULARINA ATMALI, REDDETMELİDİRLER..
GÜNEY KÜRDİSTAN’DA BİR KÜRD HÜKÜMETİ VARDIR. ROJAVADAKİ KÜRD PARTİLERİ, BU KÜRD HÜKÜMETİNİN ONAY VERMEDİĞİ PLANLARI ASLA VE ASLA KABUL ETMEMELİLER.
SON DÖNEMDEKİ KEMALİZM VE MİSAK-I MİLLİ PROPAGANDALARININ BİR HEDEFİ DE ROJAVADIR.. TC EMPERYALİST PLANLARINA HAYIR. 4 KARDEŞİN YANYANA GELMESİNE BİRLİKTE HAREKET ETMESİNE, EVET.
MESUT BARZANİ’NİN KENDİSİNİ VEYA POLİTİKASINI SEMPATİK BULAMIYABİLİRSİNİZ. AMA ÖNEMLİ OLAN KÜRDİSTANIN VARLIĞIDIR. MESUT BARZANİ VE TÜM LİDERLER BUGÜN VARDIR YARIN YOKTUR. AMA KÜRDİSTAN YARIN DA VAR OLACAKTIR. ÖYLEYSE ÖNCE BİRBİRİNE UYUMLU PARÇALAR OLUŞTURMAK KÜRD YURTSEVERLİĞİNİN, ULUSAL BİLİNCİN MİHENK TAŞIDIR..
DÖRT PARÇAYA BÖLÜNMÜŞ KARDEŞLER, BİRBİRİNE YAKLAŞMALI İŞGALCİLERİNDEN KURTULMALIDIR…
(Ali Karduxos)

Ali Kardouchos
Ali Kardouchos Ne çabuk da unuttunuz! Bize bunları yaptılar ama bazıları hala misakı milliyi kuracağız diye çöplük horozu gibi «falanları bırakmayız» diye bağırıyorlar. Rojavanın Güneyle birleşmesini savunmayan bu jenosid planının sürdirenlerdir. İdeoloji ve staΔείτε περισσότερα

Φωτογραφία του Ali Kardouchos.

Ali Kardouchos
Ali Kardouchos Resimde IŞİD’in Kürd nüfusunu çürütmek, Kürdistanın demografik yapısını değiştirmek için esir alıp seks kölesi olarak sattığı Kürd Kadınları.. (Erdoğan tam yetki ile gelince Kuzeyde bundan farklı bir yaşanmayacak. Amaç TC işgali altındaki Kürdistanda demografik yapıyı değiştirmek olacaktır. 13 kasabamızın yerle bir edilmesi bu planın sadece önsözü idi. Bazı gurupların boykot ve Evet demelerinin sebebi budur. Rakip gördükleri örgütleri silme çabasıdır. Ve bu suçtur. Kuzeyi yerle bir eden faşist bir ittihatçı kemaliste Hayır diyememek onu İKTİDARDA TUTMANIN ARAPÇASIDIR. Sonuç belirleyicidir. Hayır demesen Evet demiş olursun. Başka bir alternatif yoktur. Bu eski gurupçu kürd solunun stalinci tavrıdır. Araştırırsanız bunlar eski arnavutçu olduklarını görürsünüz.. yani en ilkel kürd solunun devamı. Yunanistrandaki Arnavutlara diyoruz ki; Kürdistanda Arnavutluğu örnek bir sosyalit ülke olarak gösterip , Arnavutluk gibi bir sosyalizm kurmak isteyen kürd gurupları vardı» dediğimizde gülmekten yerlere yatıyorlar. Biz de o anda bu kızıl faşizmden kurtulmanın yollarını arıyorduk diyorlar. Bugün boyklot diyen bir kesim bu önenlerin de içinde bulunduğu birkaç züppe işte böyle bir sosyalizm kurmak isteyenlerdi. Bugün Erdoğana HAYIR diyemeyen herkes yarın Kürd ulusunun hedefidir. İşter batsın ister zorunuza gitsin bu böyledir. Şimdi KDPye sığınarak kendine bir güven kapısı arayan ve boykot diyerek erdoğanın başa tam yetki ile gelmesini savunan Amir Bayar da yine aynı guruptandır.

Ali Kardouchos
Ali Kardouchos HAYIR demeyen herkes işbirlikçi ve pogromcuya destek vermiş sayılır.

Ali Kardouchos
Ali Kardouchos Newroz günü oynamak saz çalmak değil değil, ulusumuzu bekleyen tehlikeden haberdar etmek görevimizdir. Newroza gele me piroz be! Bıla Agıra Newroz e geş be.
Advertisements

Μαρτίου 20, 2017 - Posted by | 1, YORUM / ŞİROVE

Δεν υπάρχουν σχόλια.

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Google photo

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Σύνδεση με %s

Αρέσει σε %d bloggers: