Alikarduxos's Blog

Bêjenasîya zimanê Kurdî

PDK-Bakur’dan kabul edilemez bir yanlışlık

PDK bakur

 

112kişi erdoğanın gelmesi önemli değil demiş.

Bu karar Kürd ulusunun geleceğini karartan kahpece ve haince bir karardır.

referandumda erdoğan gelsın önemlı değil

112 kişi toplanmış, 25 milyonun kadarini belirlemişmiş ve sonuçta erdoğanın referandumdan sonra başa  gelmesine de onay vermiş.

 «Önemli değil Erdoğan gelsin!» demiş.

 «Nasıl olsa Erdoğan’ın hedefi bizim de hedefimiz olan HDP tabanıdır. Biz  boykot yaparsak bize geç sıra gelir. Erdoğan’a HÜDA-PAR’dan sonra en şirin biz görünürüz», kararını almışlar.

 Kimbilir  belki de referanduma   resmen  Erdoğan’ı  desteklemenin arapçası. Referandumdan  iki hafta önce bir kongre topladılar böyle rezil bir karar aldılar.

 Kürd kongeresi  bu ara toplanması da bir devlet politkasının  dayatılmasının sonucu da olabilir. niye bu kadar büyük bir tesadüf. Ne zamandan beri politkada böyle garip teswadüfler var.  Kürd halkının başına bala örme  tesadüfü  , bir tesadüf olabilir mi?

 Sizden  bir hayır gelmez. Bize  bu 112 kiinin ismini verin. Basına verin. Çünkü bu sorumsuzluğu  kimin yaptığını  Kürd ulusu gelecek sene  öğrenmek isteyecektir.

 Referandumda ya evet çıkacak ya da HAYIR. Gerisi bir ulusala dalga geçmedir. Bu ulus böyle kısa sürede uyanmaz diye umutluysanız yanılıyorsunuzç

 Ya erdoğana 2030 yılına kadar  istediğini yapma, Kürdistanda pogrom ve jenosid uygulama  yetkisi verilecek veya  verilmeyecek ve TC hakim sınıfları arasında bir iç savaş çıkacak. referandum budur. yoksa boykot çıkması gibi bir durum yoktur.

 Böyle bir durumda Erdoğana evet demenin arapçası  seçimlere katılmıyoruz. Biz ayda yaşıyoruz. Erdoğanla bir sorunumuz yok. 2030 a kadar başta kalıp jenoside yapsa da hedefi biz değiliz, HDP tabanıdır. Zaten HDPlileri içeri alırsa kürdistan denilen çöplük bizim gibi fıs horozlara kalır gibi bir  karar.

 Hepinize lanet okuyorum. siktirin gidin.

Bunun hesabınını da vereceksiniz.

Bakalım bu halkın elinden kendinizi mnasıl kurtaracaksınız. Bu 112 hıyar oğlu hıyarı tanımk istiyoruz. Kürd halkını kurtaracaklarmış. Batırmayın da kurtarmak size kalmamış. züppeler.

 Erdoğanın sahnelediği oyunun açılış perdesini KCK yaptı. son perdesini siz oynuyorsunuz.

 Referandumdan   önce böyle bir karar almanın yasal ve teorik  uydurmasını da hazırladılar. seneryo yazar gibi. Bilmem 6 ay içind şöyle olacakmış da , böyle oldu da bunların hepsi Erdoğanı desteklemek için uydurulmuş mithoslardır. sizin de partinizin de içine tükürsünler.

Erdoğanın her uygulamasına ortaksınız. Bir ayda 3000 kişi gözaltına alındı, senin anadilinde bir tek ilkokulun yok..  karşı taraf jenosid hazırlıyor. sen toplanıp erdoğanın  başa gelmesi için onay verdin.

Sorana da köylü kurnazı gibi ben  iki tarafı da desteklemiyorum diyen bir demagoji. 16 Nisanda erdoğan gelirse desteklemiş sayılırsın. Desteklemedim diye  bir  hokkabazlıkığın sonu  gelecek.

Refaranduma kadar ananız bile sizi tanımıyordu. varlığınızdan habersizdi. referandumla birlikte erdoğan politkasına yattığınız için meşrulaşma ortamı  gördünüz.

Benim gözümde yeni korucularsınız.

 Yaptığınız Güney Kürdistanın adını da lekeleyecek.

İleride ben  bile sizi kurtaramam. Kurtarmak da istemem.

SONUÇ: 

boykot sinsi bir evettir.

Advertisements

Μαρτίου 29, 2017 - Posted by | 1, YORUM / ŞİROVE

Δεν υπάρχουν σχόλια.

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Google photo

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Σύνδεση με %s

Αρέσει σε %d bloggers: